דירה יד שניה

דירה יד שניה יכולה להיות דירה רגילה, וילות, פטהאוזים, דירות סטודיו, קוטגים, בתים פרטיים, דירות גג, דירות גן, דירות יוקרה, משקים חקלאים,… כל דירה אשר היתה בבעלותם של אחרים כמו אנשים אחרים, חברה, או עסק המציעים או מפרסמים אותה להשכרה או למכירה . דירה זו הינה משומשת כלומר הייתה מאוכלסת עם משפחה או יחידים פעם אחת או יותר .

המחיר לקנות או לשכור דירה יד שניה הינו מחיר זול יותר מללכת על דירה חדשה, דבר המתאים להרבה זוגות או משפחות שאין ביכולתם הכספית לחשוב על בית מגורים חדש או לבנות דירה, או לשלם עבור דמי שכירות או קניה לדירה חדשה. כדי להחליט לקנות דירה יד שניה עלינו לקחת בחשבון כמה יתרונות ומצד אחר לא פחות חסרונות שיכולים לעקב את קבלת ההחלטה או לשנות אותה בכלל .

 היתרונות ברכישת או השכרת דירה יד שניה :

 המיקום – הדיירים יכולים לבחור באיזה מיקום או שכונה לגור, בהתאם לצרכים שלהם ולמרחק מיעדם אם זה מוסד לימוד או מקום עבודה , כמו כן איכות ואופי המקום, שקט, קרוב למקומות המרכזיים .

דירה מוכנה – יתרון נוסף מאד חשוב , הינו עצם העובדה שהמעבר לדירה מוכנה בפרק זמן קצר ,לא כמו לבנות דירה חדשה ,לחכות לסיום הבנייה לריהוט ועוד… הרי דירה זו כבר בנויה , לפעמים מרוהטת, ומאובזרת בכל מה שצריך לדירת מגורים ,תשתית  מים , חשמל , טלפון וכו..

ועוד …

מצד שני ישנם כמה חסרונות הנובעות מעצם העובדה שהינה דירה משומשת , דבר שמצריך בדק ביתמעמיק ויסודי לתשתית , קירות , חלונות , דלתות וכו.., הענין שעשוי  לעלות הרבה השקעה והוצאות כספיות מיותרות . לא לשכוח שאנשים רבים לא מחבבים את הרעיון לגור במקום שהיו בו אחרים לפניהם .

על הקונה או השוכר לבדוק עניין המיסים המוטלים על העסקה , הטבו וזכויות בעלות של הדירה , אישורי וועדת תמ"א 38 לעתידיות התווספות חלקי בניה לדירה , האם  השלד של  הבית מחזיק מעמד בפני עיצובים ושינויי  בניה אחרים  .

הכי חשוב בהחלטה אם לקנות דירה יד שניה הוא לבחור חברה אמינה וידועה בשוק על מנת לקבל תגובות על השירות שהיא מספקת , אם הדירות שלה מתאימות , עובדת לפי חוקים, הדירות מתוחזקות ומטופלות …וכו'.