יזמים משוחררי צבא טריים – כל ההטבות

במשך כמה שנים אנו נותנים את כל כולנו למען המדינה ומשרתים בצבא ההגנה לישראל. לאחר השחרור אנו מוצאים את עצמנו מנסים להשתלב באזרחות ולהבין מהי הדרך הטובה ביותר עבורנו הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית. לרבים מאיתנו יש רעיון איך לפתח את עצמם אבל אנו לא יודעים בדיוק את הדרך שנכונה עבורנו.

אם גם אתם מרגישים שאתם יזמים בנשמה, הנה ההטבות שמגיעות לכם בתור חיילים משוחררים מצה“ל.

מענק שחרור ופיקדון אישי – מדובר בסכומי כסף אשר מגיעים לכל חייל משוחרר על פי החוק בכדי לסייע בתחילת הדרך באזרחות. הגובה של מענק השחרור והפיקדון האישי, נקבעים בעצם לפי משך השירות וסוג השירות. את מענק השחרור מקבלים ישירות לחשבון הבנק אליו הועברה המשכורת הצבאית במהלך השירות החובה, תוך חודשיים בלבד.

במענק ניתן לעשות שימוש לצורך איזו מטרה שאנו בוחרים. לעומת זאת, הפיקדון האישי הוא סכום כסף שעומד לרשות החיילים המשוחררים במטרה לסייע להם בתחילת דרכם. בפיקדון ניתן לעשות שימוש למגוון רחב של מטרות, בעיקר למטרת לימודים.

למעשה, ניתן לעשות בפיקדון גם שימוש למטרה של הקמת עסק וכאן נושא היזמות נכנס לתמונה. בכספי הפיקדון ניתן לעשות שימוש למטרה של פתיחת עסק חדש על ידי עצמאי יחיד או בכדי להצטרף לשותפות קיימת. בכספים ניתן לעשות שימוש רק אחרי השחרור. יחד עם זאת, האגף והקרן לחיילים משוחררים מעניקים את האופציה לקבל הכוונה במגוון של תחומים הן דרך שיחה אישית עם בעלי מקצוע והן בליווי של מערכות ממוחשבות. השיחה עוזרת למצוא כיוון ולהבין אילו מקצועות או תחומים מתאימים לנו.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

Yoram Kraus: mountain climbing 

יורם קראוס – הקשר הערכי בין טיפוס הרים לניהול פרוייקטים