כל מה שמחכה לנו בשנת 2013 בעולם הנדל״ן

שנת 2013 צופנת בתוכה תחזיות ומגמות שונות במעט ממה שהכרנו בשנת 2012, שישפיעו למעשה באופן ניכר על התנהלותו מכל הבחינות. בהתאם לכך, השקעה בנדל״ן באזור כלשהו, שהתבררה במהלך 2012 כאטרקטיבית ובעלת פוטנציאל להנבת תשואות גבוהות לטווח הארוך, אינה מבטיחה בהכרח את אותם התנאים כעת, זאת בעיקר לנוכח ההתאוששות והזינוק ברמת מחירי הנדל״ן בלא מעט מדינות מובילות ברחבי העולם. למרות זאת, עדיין צפויות לא מעט הפתעות מעניינות בשוק הנדל״ן העולמי במהלך 2013, שימשיכו להשאירו כאחד הנושאים הבולטים ביותר שנמצאים על סדר היום.

ביקוש גבוה יותר לנכסים מניבים

המגמה הרווחת בשוק הנדל״ן העולמי במהלך השנים האחרונות, בה פונים יותר ויותר משקיעים לחיפוש אחר נכסים מניבים, עתידה להימשך גם במהלכה של שנת 2013. משקיעי הנדל״ן מבינים היטב היום כי רכישת נכסים באזורים העתידים להתפתח תביא מבחינתם ליצירת הכנסה קבועה וגבוהה יחסית לערך בו רכשו אותם, כשמכאן הדרך לרווחים המצופים היא רק שאלה של זמן. על אך שהצפי לביקוש של נכסים מן הסוג הללו יגדל במהלך השנה הנוכחית, עדיין יוכלו רבים מן המשקיעים לאתר עסקאות רכישה אטרקטיביות וריווחיות במיוחד לטווח הארוך.

הזדמנות טובה להשקיע בנדל״ן בארה״ב חרף עליית המחירים בה

משבר הנדל״ן בארה״ב נמצא אומנם הרחק מאחורינו, כשהעלייה המורגשת בשנים האחרונות במחירי הנכסים בה, מסבירה זאת בצורה הטובה ביותר. גם במהלך 2013 המגמה כאן לא צפויה להשתנות, כשצפויה עלייה נוספת בשיעור מחירי הנכסים בארה״ב. למרות זאת, עדיין קיימת השנה כדאיות גבוהה מבחינתם של המשקיעים לפנות ולהשקיע בנדל״ן בארה״ב, בעיקר הודות לשיעורן הממוצע של תשואות נדל״ן בארה״ב, הנחשבות היום לגבוהות בעולם. כמו כן, בשונה משנים קודמות, עתידים השנה להתגלות אזורים חדשים ואטרקטיביים להשקעות נדל״ן בארה״ב, שיאפשרו למשקיעים לרכוש נכסים במחירים נמוכים ולקבל עבורם תשואות גבוהות לאורך זמן.

הרחבה משמעותית של השקעות הנדל״ן באירופה

הקריסה הכלכלית החמורה שמתרחשת במהלך השנים האחרונות בחלק ממדינות אירופה ואף מחריפה במיוחד לאחרונה, תביא קרוב לוודאי להרחבה ניכרת של השקעות הנדל״ן באירופה. בשונה מן העבר, במהלכו התאפיינו בעיקר מדינות מזרח אירופה העניות כיעדים אטרקטיביים לכל מי שחיפש אחר נכס מניב בעלות רכישה נמוכה, נוספות היום למעגל גם מדינות כמו יוון וקפריסין. מצב זה, עשוי לעודד משקיעים רבים מכל רחבי העולם להגיע ולרכוש נכסים ברחבי אירופה, תוך תקווה כי ההתאוששות שצופים למצב הכלכלי ברחביה במהלך השנים הבאות, תבטיח תשואות ורווחים נאים במיוחד.

שנת 2013 בשוק הנדל״ן העולמי מבטיחה לנו עניין רב לא פחות מאשר קודמתה, בעיקר בכל הנוגע לנושא של השקעות נדל״ן. כמות המשקיעים בתחום עתידה רק ללכת ולגדול במהלכה של השנה הנוכחית, כשמטרתם המרכזית תמשיך כמובן להתרכז במאמץ לאיתור נכסים מניבים. בדומה למה שתרחש בשנים האחרונות בשוק הנדל״ן העולמי, תמשיך לשמש ארה״ב כיעד מועדף ומוביל להשקעות בנכסים, בו ניתן יהיה במקרים רבים להבטיח תשואות ורווחים גבוהים. בנוסף, עתידות להתווסף למפת השקעות גם חלק ממדינות אירופה אשר מצויות בקריסה כלכלית.