מעבר למגורים בבנייה ירוקה – איך זה חוסך לנו כסף?

 

רבות נאמר, סופר ונכתב על תהליך הבנייה הירוקה שמתבסס על בנייה חכמה המנצלת את המשאבים הטבעיים של הטבע, הכל במטרה לשפר את איכות החיים שלנו, לשמור על המאזן האקולוגי הסביבתי, לשפר תהליכים כמו איטום ובידוד. מסתבר שמעבר למגורים בבנייה ירוקה לא רק משפר את איכות החיים שלנו אלא גם חוסך לנו כסף רב. כמובן שההסתכלות חייבת להתבצע על הטווח הארוך, קדימה לאורך שנים ולא בטווח נקודתי של כאן ועכשיו כי מעבר דירה איך שלא יהיה עולה לנו לא מעט כסף.

חיסכון בהוצאות החשמל

מכיון ותהליך הבנייה הירוקה מתבצע תוך מחשבה מעמיקה על נתונים כמו כיווני רוח, עוצמת השמש, כך אנו יכולים לנצל באופן המיטבי את משבי הרוח, להשתמש הרבה פחות במזגן, תנורים ומאווררים והרבה יותר במשאבים הטבעיים של הרוח. את הכסף הזה שאנו חוסכים בצריכת החשמל, אנו יכולים להשקיע באינספור דברים אחרים חשובים בין אם זה לימודים של הילדים, חופשה, אוטו חדש ועוד.

ומה לגבי מים?

גם במים אנו חוסכים במעבר לדירה הנבנתה על פי כל התקנים של הבנייה הירוקה. מבנים ירוקים נבנים על בסיס מערכות לשימוש חוזר במי מזגנים למשל ושאר פתרונות העוזרים לנו להפחית את צריכת המים ולחסוך באופן ניכר בעלויות.

החיסכון הישיר בעלויות האנרגיה צפוי מנתונים להוזיל לנו משהו כמו 30% מהוצאות צריכת החשמל ועד 12% מהעלויות של צריכת המים.

תהליך הבנייה הירוקה לצד מעבר לדירות הנבנות על פי העקרונות הירוקים מצמצת לנו את עלויות המחייה ואף עוזרת לדייר הממוצע לגרום את החודש בכבוד. העמדה נכונה של הבית, תאורה טבעית, אוורור, בידוד תרמי – אלו הם רק חלק מעקרונות הבנייה הירוקה שתופסת תאוצה בעשור האחרון וצפוייה ליצור מהפך שלם בדיור בישראל.

יחד עם זאת, העובדה שהאוויר מסונן, שהאיטום והבידוד נעשה באופן ייחודי תורמת גם לשלווה שלנו ולאיכות חיינו ולא פחות חשוב לבריאות הגופנית שלנו. אין חשיפה לכימיקלים ולכן הסיכוי לחלות יורד בעשרות אחוזים.

עד אתרים שיעניינו אותך:

מכונת קפה מקצועית מבית נספרסו