קבלן מפתח מהו?

רבים מאתנו אשר נמצאים לפני פרויקט של בניית בית או בניין קטן ניצבים בפני השאלה האם להעסיק קבלן מפתח או שמא להתקדם לאט לאט בתהליך הבנייה ולעבוד בעצמנו אל מול הקבלנים והאדריכל. ראשית כל, בואו נעשה קצת סדר ונסביר מהו קבלן מפתח. קבלן מפתח הוא קבלן אשר אחראי על כל הפרויקט שלכם, מתחילתו ועד סופו והוא נקרא כך כי הוא למעשה מי שנותן לכם את המפתח בכניסה לבית כאשר הוא מסיים את תהליך העבודה שלו. קבלן המפתח אחראי על הבנייה בכל ההיבטים והוא זה שאחראי להביא את כל אנשי המקצוע וקבלני המשנה והוא גם זה שנותן את הפתרון לכל הבעיות והשאלות שצצות במהלך בניית המבנה.

מדוע כדאי לנו להעסיק קבלן מפתח?

היתרון המשמעותי ביותר בעבודה עם קבלן מפתח הוא שקט נפשי ושלווה. בדרך כלל במהלך פרויקט בנייה כזה או אחר ישנם מספר רב של תקלות, מספר רב של שאלות כמו גם לחץ יום יומי שאנו בתור אנשים שלא באים מתחום הבנייה לא תמיד מסוגלים לתת פתרונות לאותם בעיות ולעמוד באותם לחצים. קבלן מפתח זהו אדם שזה המקצוע שלו, והוא נתקל במהלך הקריירה שלו באלפי מקרים כאלה ולכן הוא האדם המתאים למשימה.

בנוסף, קבלן המפתח הוא זה שיביא את קבלני המשנה ואת חומרי הבניין כך שזו עוד דאגה שיורדת לכם מסדר היום. קבלן המפתח דואג להביא את האינסטלטור, החשמלאי, איש מיזוג אוויר וכדומה ואחראי לתת להם את ההוראות בדבר הבנייה, כמו גם נותן להם הוראות מתי כל אחד מתחיל לעבוד בפרויקט, שזהו נושא שאנחנו לא יכולים לדעת ולעשות את התיאומים הנדרשים לאור חוסר הידע שלנו בעולם הבנייה והקבלנות.